כללי בית החינוך

תקנון בית החינוך

נשלח 8 בספט׳ 2011, 20:28 על ידי דוד אוחיון

     זכות כל חבר בבית החינוך לכבוד ושמירה על מרחבו האישי, הגופני והרגשי.

במצבים בהם תתרחש פגיעה גופנית או רגשית, חובתו ואחריותו של כל אחד מהצדדים לעצור, ולנסות להתחיל תהליך שמוביל למציאת פתרון. על המעורבים להיענות לשיחה עם חבר ניטראלי על מנת למצוא פתרון למקרה. במקרה והצדדים לא מצליחים למצוא פתרון, מחובת כל אחד מהצדדים המעורבים ו/או העדים להעביר את הטיפול לועדת גשר או ועדת משמעת.

כללי כל שיעור נקבעים על ידי המלמד בשיעור. על הלומדים לכבד את הכללים שמוגדרים על ידו, במידה וכללים אלו מופרים, ייסב המלמד את תשומת לב הלומדים לכך. לאחר שני ניסיונות לעצירת ההפרעה, יתבקש המפריע לצאת מהשיעור עד לברור מעמיק, וקביעת הסכם מחודש בין המלמד ללומד.

כל חבר מחברי הקהילה, הפוגע ברכוש בית החינוך או ברכוש חבריו, אחראי לשאת בנזק הכלכלי שנגרם (כך גם בשימוש ללא רשות בחפציו של אחר).

טלפונים סלולרים - חל איסור על שימוש בטלפונים סלולאריים בבית החינוך בזמן השיעורים. על הטלפון להיות במצב שקט או כבוי, ולא במצב רטט. כל שימוש בטלפונים יהיה בהתחשבות בסובבים.  מכם, הורים וילדים אנו מבקשים שלא לדווח או לנסות לפתור בעיות שמתעוררות במהלך יום הלימודים דרך הטלפון הסלולרי. החונכים הם הכתובת לכל בעיה או קושי שמתעורר.

     כללי התנהלות במרחב וכללים נוספים:

חוק הממתקים- מותר להביא ממתקים, אסורה האכילה בזמן השיעורים, מפגשי הבוקר והצהרים. (החוק נקבע באסיפה)

מותר ללכת יחפים רק בתוך המבנים.

מותר לטפס רק על הגזעים של העצים ולא על הענפים.

משחקי כדור למיניהם: כדור,  דיאבלו וכדומה- מותר לשחק רק בחצר בית החינוך.

מקרי אלימות חריגים יטופלו באופן מיידי על ידי החונך האישי ומנהל בית החינוך.

1-1 of 1