סיכום ינואר 2014 - שבט תשע"ה

נשלח 3 בפבר׳ 2014, 6:29 על ידי לילך גיל

את החודש התחלנו כמיטב המסורת הצעירה שלנו, במפגש ראש חודש. את המפגש הכינו ילדי שכבת ד' וועדת ראש חודש. ט"ו בשבט המתקרב זכה להתייחסות בחידון שקיים אמיתי שריף, עלמה שכטר הציגה את זריזותה ב והמקהלה שיתפה אותנו ביכולותיה הווקליות. תודה לקשת וליה על ההנחייה, לילדי ד' על התפאורה, לחברי ועדת ראש חודש, למקהלה ולאסף, לליאון וגלעד על ההגברה.

ט"ו בשבט - את החג ציינו בשני מועדים. שלושה ימים לפני המועד המצויין, הפיקה שכבת ד' הפסקה פעילה שכללה תחנות יצירה ומשחק מחפשים את המטמון. ההשתתפות היתה נרחבת ותודה רבה לילדי וחונכי השכבה - דדי, תמר ודנה על האירגון.

ביום החג עצמו, פתחנו במופע תאטרון ומוזיקה על פי הסיפור "האיש הירוק" של יהונתן גפן. היה מקסים. תודה ליעל ובנות  המחול על הריקוד והסיפור, לחגית וגלעד והילדים מסדנת בניית כלי נגינה על הנגינה , לעדי על ההנחייה ולכל מי שסייע בהפקה. לאחר ההצגה התקיימו מפגשים רב גילאיים בין קבוצות החונכות לפעילות משותפת בנושא ט"ו בשבט. לסיום, חודשו ערוגות הפרחים ובית החינוך נראה צבעוני יותר.

                                

   

יום ה 100 - ילדי החטיבה הצעירה ציינו את יום ה 100 מתחילת שנת הלימודים. הם יצרו, תרגלו, אפו ואכלו, כל מה שרק ניתן להעלות על הדעת בהקשר של המספר  - 100. תודה לורד וכרמית על יצירת היום ולצוות החט"צ כולו על ההירתמות והשותפות.

                

עוד בחטיבה הצעירה - באחד מימי השישי יצאו ילדי החטיבה לואדי לפיקניק ופעילות משותפים. היה כיף.

טיולים - ביום שישי נוסף, יצאה שכבת א' לטיול בנחל אלכסנדר. כפוי, מזג האויר והאוירה היו לפי הזמנה והיה כיף גדול. תודה לאוהד מנור על ההדרכה והאירגון. חוויה דומה עברה על תלמידי ג' שיצאו לטייל ברמת הנדיב. שוב, תודה לאוהד מנור ( וכן, יש שיטה בשכבות בהם לומדים ילדיו של אוהד ).

ילדי הגנים ציינו את יום המשפחה בטיול משפחות שהתקיים אף הוא בנחל אלכסנדר. 

טיול שנתי - ילדי ד' היו לראשונים לצאת לטיול השנתי. הטיול התקיים במערות בית גוברים והסביבה. היה חשוך, צר וכיף.


                  


הרשמה - החודש קיימנו ערבי הסברה  וימים פתוחים למתעניינים לגנים , כיתות א' לילדי והורי שכבת ו' בנושא חטיבת הביניים. רבים הגיעו, בהם משפחות רבות חדשות אשר מגלות עניין בבית החינוך בגילאים הצעירים ולחטיבת הביניים. 


ושתי תמונות משיטוט בבית החינוך, הראשונה, יום שישי, גלעד וילדי מעגל תיפוף יושבים בחצר ומנגנים. תענוג היה לראות ולשמוע.


ויומיים אח"כ, חגית וילדי אומנות מתיזים צבע על קיר חדר האומנות כחלק מיצירה חופשית ואינטואטיבית. 


אסיפה - באסיפה שהתקיימה בתחילת החודש החל מהלך של בחינת כללי האסיפה הכולל הצעות חדשות. לקריאת כלל ההצעות: 

ועדת אסיפה

תהליך כתיבת החזון - החודש היה עמוס בפעילות סביב כתיבת החזון - בתחילת החודש קיימנו אתצ המרתון האחרון שעסק בנושא "מהי קהילת בית החינוך ותחומי האחריות שלה". בהמשך החודש התקיימו שתי אסיפות בהן דנו והצבענו על כלל הסעיפים שהוצעו לאורך כל התהליך ושעדיין לא הספקנו לדון בהם. ביום שישי האחרון סיימנו את השלב העיקרי הזה. כעת, אנו עוברים לניסוח המסמך הסופי אשר יובא לאישרור האסיפה עם סיום מלאכת הכתיבה.

לקריאת כלל תוצאות ההצבעות לאורך התהליך:   סיכום תהליך החזון


נבחרת הניווט - ממשיכה להתחרות ולהביא הישגים. בשבוע החולף השתתפו הילדים בתחרות המחוזית השלישית שהתקיימה ביער חדרה. אושר פישר זכה במקום השני! כל הכבוד לכלל הנבחרת לאופיר שמאמן ולטל שמלווה ודואגת לכל. בהצלחה בגמר המחוזי בסוף החודש. בתמונות, הנבחרת בסוף אימון במאגרי מנשה בשיחת מוטיבציה עם עוז היימן ( כן, הבן של גלית)

                                                                              


ובחודש הבא (לככל האירועים תצא הזמנה ובה המידע המלא):

משולשים וערב מורים מקצועיים - המשולשים החלו ויימשכו בשבועיים הקרובים. ביום ד' הבא, 12.2.14 נקיים ערב מורים מקצועיים בשעות 16.00 - 19.00. פרטים בהזמנה שתישלח אליכם.

הצגת הפרוייקטים - ביום ו' 21.2.14 בשעה 10.00 תתכנס האסיפה הקהילתית להצגת הפרוייקטים החינוכיים שהוצעו ע"י חברי קהילה. כולם מוזמנים לשמוע ולהשפיע. 

ערב לזכר ליר - ביום ד' 26.2.14 בשעה 18.00 נקיים ערב לזיכרה של ליר עמרן, בת שירות בבית החינוך שנהרגה בתאונת דרכים בנובמבר האחרון.


יגאל


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Comments