סיכום חודש פברואר 2014 אדר א' תשע"ד

נשלח 4 במרץ 2014, 0:27 על ידי לילך גיל

כמיטב המסורת, ראש החודש צויין במפגש ראש חודש. הפעם, את המפגש הכינה שכבת ז'. המפגש עמד בסימן יום המשפחה והילדים סיפרו את סיפור התגבשות יום האם שהפך ליום המשפחה דרך הצגה קצרה. בנות המקהלה הופיעו ,והפעם בשירי משפחה. 

תודה לצופי, לילדים ולועדת ראש חודש.

                


טיולים שנתיים -  חט"ב - השנה, הטיול התקיים באזור שדה בוקר. ילדי החט"ב יצאו לטיול בן 3 ימים, בו טיילו במכתש הגדול, בעין יורקעם, נחל צרור וקינחו בנחל חוורים ועין עבדת. אז כן, חווינו טבע, מזג אוויר נפלא ומשתף פעולה וחוויות חברתיות ללא סוף. 

                       

חטיבה צעירה - הילדים טיילו בשמורת אלוני אבא וכיתות ב' טיילו בכרמל -  בשוויצריה הקטנה.     

בנוסף, שכבת ב' ביקרה במרכז לטיפול בצבי ים במכמורת, שם למדו על חיי צבי הים והמאבק לשימורם, כיתות ג' יצאו ליום סיור ברמת הנדיב וכיתות ה' נהנו מיום פעילות ובישולים באנדרטת הנח"ל.

בני מצווה - לכבוד יום האם בני המצווה בקבוצטל החליטו להכין לאמותיהם, ארוחת ערב חגיגית.  הבנים הגיעו לבית החינוך כשעתיים לפני שהאמהות הוזמנו,בישלו, סידרו ובעיקר התרגשו.


בתפריט : פוקצ'ה,אנטיפסטי,מרק עדשים אדומות, פשטידות,סלט חסה, סלט ירקות ומנה אחרונה.

כשהאמהות הגיעו הן התקבלו בפרחים וחיבוקים.

רובוטיקה - החודש התקיימו התחרויות האזוריות. שתי הקבוצות הראשונות שהתחרו זכו בשני גביעים. קבוצת הבנות, "ארטמיס", זכתה בגביע ההשקעה  וקבוצת "שבילגו"  זכתה בפרס הפיתרון החדשני-. בשבוע שאחרי, זכינו לארח בבית החינוך את התחרות המחוזית הנוספת. 27 קבוצות הגיעו לתחרות, באווירה כיפית של התלהבות, תחרותיות והרבה עידוד ומורל. רק מי שהיה שם, יבין את מה ששילוב בין תחרות, יצירתיות, עבודת צוות  ולגו מסוגלים לעשות. 
תודה והערכה לגלעד ואורי על הארגון וההובלה, וכמובן גם לילדים על ההתגייסות וההתלהבות.

כוחה של מילה: והינה, תיאור של פעילות מיוחדת שקיימה הקבוצה של מיכל, כיתה א'. התיאור מובא מפי הילדים:


כוחה של מילה ואגדת אורז

"שמנו אורז מבושל מאותה קופסא בדיוק בשתי קופסאות. שמנו עליהן מדבקות שכתוב בהן אהבה ושנאה. עמדנו במעגל סביב הצנצנת של האורז של השנאה וכל אחד חשב על משהו רע ואח''כ העברנו את הצנצנת והוצאנו את המילים הרעות שלנו החוצה ואמרנו אותן לאורז. ואז עשינו את אותו הדבר רק לאהבה. לאהבה חשבנו ואמרנו דברים טובים.

חיכינו כמה ימים ואמרנו עוד פעם כל יום לאורז של שנאה דברים רעים ולאורז של אהבה דברים טובים. קרה משהו מוזר...

האורז אהבה השתנה לצבע צהוב ירוק ואחרי עוד ימים הוא עוד פעם השתנה לשחור ירוק. האורז של השנאה נשאר לבן כמו קודם, כנראה שהוא נהיה יותר מידי חיוור.

במפגש בוקר הצענו רעיונות ללמה האורז השתנה. מישהו הציע שאולי האורז של האהבה רצה להיות שונה מהאורז של השנאה אז בגלל זה הוא החליף את הצבע פעמיים. ילד אחר אמר שהאהבה השתנה בגלל שנתנו לו הרבה אהבה ואז היה לו כוח להשתנות. על האורז של האהבה נהיה יצור חי שזה פטריה בגלל שהוא אהוב. מהאורז של האהבה נולד יצור חדש כמו אחרי שמתחתנים ושמחים שמתחתנים.

זה לימד אותנו שיש כוח משפיע למילה והכוח יכול לשנות אותך ואת ההרגשה. אם אומרים לך הרבה דברים רעים אתה נהיה עצוב בפנים ואז אתה ילד שונה לגמרי. אם אומרים לך דברים טובים זה לגמרי לא אותו הדבר וזה יותר טוב".


כתבו ליאור, נבו ויותם מכיתה א'. 


בית ראשונים - שכבת ד' - כבכל שנה, ילדי ד' מקיימים פעילות להכרת העבר של המושבה. החודש ביקרו הילדים בבית ראשונים, נפגשו עם תושבים ותיקים והתנסו בחוויות העבר. התמונות מדברות בעד עצמן.
                              


תחרות ניווט גמר מחוזי - בשבוע שעבר התקיימה אליפות המחוז, תחנה אחרונה לפני הגמר הארצי. אושר פישר הגיע למקום הראשון( מימין למטה) וזכה במדליית זהב!. הנבחרת, הגיעה למקום השלישי( משמאל למטה ) במחוז! ניפגש בגמר הארצי בחודש הבא.
ברכות לילדים הרצים, לאופיר וטל.
                             ערב זיכרון לליר - שלושה חודשים לאחר מותה של ליר, התקיים ערב לזכרה. הערב אורגן ע"י תלמידי החט"ב שלוו בידי צוות מבוגרים מבית החינוך: צופי, הדס, גלעד ועדי. הערב היה מרגש מאוד, מדוייק ועשוי בקפידה ורמה גבוהה של ביצוע. 
תודה לכולם על החוויה המרגשת ובעיקר על המחווה למשפחתה של ליר.ומה בחודש הבא:

בינוי - סלילת הכביש והסדרתו אוטוטו מסתיימת. זה הזמן להודות למועצה, לקבלן ולפועלים על העמידה בלוחות הזמנים ועל שיתוף הפעולה לו זכינו במרבית התקופה. במהלך החודש הקרוב אמור להתחיל פרק הבינוי בתוך בית החינוך, בינוי אשר יכלול בשלב א'  בניית שני מבנים המיועדים לחטיבה הצעירה וחטיבת היסודי.

אסיפה - ביום שישי הקרוב, 7.3.14 האסיפה תמשיך את הדיון במספר הצעות הנוגעות לכללי האסיפה. למידע: אסיפה

"עליסה בארץ הפלאות"  הצגת של ילדי תיאטרון ומחול בשכבת ה-ו. יום ד' 12.3.14 בשעה 17.00 בהיכל אומנויות הבמה.

פורים - יום שישי 14.3.14 נציין את חג הפורים בתחפושות, משלוח מנות, ביתנים ומצב רוח טוב. במהלך כל השבוע, נציין את החג מידי יום בפעילויות שיאורגנו ע"י תלמידי החט"ב. חופשת פורים תתקיים בימים ראשון ושני 16-17 לחודש מרס.

יום שישי 21.3.14 - יום הניקיון הלאומי יצויין בבית החינוך בפעילויות ובניקיון החורשה בשיתוף ועד השכונה.

יום שישי 28.3.14 - אירוע ריצת ניווט קהילתית ברמת הנדיב.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

Comments