סיכום חודש דצמבר 2013 - טבת תשע"ד

נשלח 2 בינו׳ 2014, 20:23 על ידי לילך גיל   [ עודכן 3 בפבר׳ 2014, 6:28 ]החודש נע בין ימי שמש חמימים לימי סערה וגשם. חודש ללא חגים, ללא חופשות ועם הרבה עשייה שאת חלקה ניתן לראות בסיכום הבא:

מפגש ראש חודש - החודש החל במפגש ראש חודש שכבר הפך למסורת. ילדי שכבת ב' שיתפו אותנו בהצגת בריאת העולם שהכינו בכיתה כחלק מלימודי התורה בהם החלו השנה.

תודה לורד, עדי והילדים. עוד צויין במפגש יום זכויות האדם אשר חל בחודש זה תוך ציון פטירתו של נלסון מנדלה ומורשתו.
יום פסים - בחטיבה הצעירה החלו החודש למידה רב תחומית  סביב נושא הפסים. לתחילת תהליך הלמידה הקדשנו יום שלם של עיסוק מגוון בנושא - משחקים, המצאות, איפור וצביעה - והכל בנושא פסים.  תודה לצוות החטיבה על היוזמה, התיכנון והביצוע. אסיפות - החודש החל תהליך של סדרת אסיפות בנושא ריענון וחשיבה מחודשת בכל הנוגע לכללי התנהלות האסיפה. האסיפה הראשונה דנה בהצעה להגבלת גיל ההצבעה. התקיים דיון ער ובו עלו דעות שונות ומסקנות מגוונות. בסיום המפגש התקיימה הצבעה אשר הותירה את המצב הקיים - ההצבעה מותרת לכל חבר קהילה בכל גיל - על כנו.

לפירוט על האסיפה - http://www.shvilim.org/asefa

סל תרבות - החודש גם התקיימו המפגשים הראשונים בסדרת סל התרבות השנתית. ילדי ד-ו צפו במופע המחול "פולו ספוט". באותו שבוע יצאו תלמידי חטיבת הביניים לתיאטרון הבימה וצפו בהצגה "החייל האמיץ שוויק".

פעילות בחצר - החודש הסתיימה בנייתו של שולחן שחמט בחצר. השולחן, אשר עוצב על בסיס צמיג של טרקטור, כבר מממש את ייעודו - תודה ליניב ולילדים שהיו שותפים בבנייה.
גן אקליפטוס - ילדי  הגן הוזמנו להצצה לעולם החיידקים- סהר, אמא של שלו, הביאה לגן ציוד מעבדה ובקבוצות קטנות הילדים "הניחו חיידקים" (רוק, ידיים מלוכלכות, וכדומה) בשתי צלחות פטרי-צלחת רגילה וצלחת עם אנטיביוטיקה.  לאחר יומיים באינקובאטור, סהר חזרה שוב לגן עם הצלחות והילדים הסתכלו דרך מיקרוסקופ וצפו במושבות החיידקים שנוצרו בצלחות וראו את ההבדל בין צלחות עם או בלי אנטיביוטיקה. תודה רבה לסהר ושלו, היה חוויתי ומהנה!גן מורן החורש - הגן התקבל החודש  לתוכנית ניסויית  בנושא מדעים  המיועדת לגילאי הגן. עד אז, עוקבים הילדים והצוות אחר התפתחות הצמחים באדניות האישיות ומחכים יחד ללבלוב הפרחים. בזמנם הפנוי הכינו הצגה על בסיס "דירה להשכיר" אותה הציגו בפני ילדי גן אקליפטוס.


בני מצווה – קבוצטל - במסגרת שיעור בני מצווה לתלמידי כיתה ז' הבנים יפגשו עם הרב אלישע מקהילת ואהבת. המפגש הראשון התקיים ביום רביעי ה- 11.12.13 ללימוד משותף בנושא מצוות-ערכים והטלית. בסיום המפגש ערכנו טקס קצר בו הבנים עמדו מתחת לחופת הטלית והרב אלישע הקריא את שכתב יהודה עמיחי - מי שהתעטף בטלית.הקשר הרב דורי - הבנים בשכבת ז' נפגשים עם הסבים והסבתות שלהם במסגרת תכנית הקשר הרב דורי.

החודש נפגשו מס. פעמים לתיעוד סיפוריהם והעלתם למאגר הסיפורים של בית התפוצות.נבחרת ריצת ניווט

החודש, נבחרת ריצת הניווט של חט"ב השתתפה בשתי תחרויות.  בתחרות המחוזית שהתקיימה במגדל העמק. נבחרת ז-ח הבטיחה את מקומה בגמר הארצי.

 בתחרות השנייה שהתקיימה בכפר גלים, זכו תלמידי ז-ח  בשלושת המקומות הראשונים:

רועי וימר וענר טרם - מקום ראשון

רותם תמרי אמיר ואושר פישר - מקום שני

שפע בר - מקום שלישי

בגביע קבוצתי - מקום ראשון - נבחרת הבנים של ז-ח.

ברכות לזוכים ולנבחרת על ההישגים המרשימים

לימודי שואה - במסגרת הפעילות השנתית, התקיים החודש מפגש הלמידה הראשון של תלמידי החט"ב בנושא השואה.

המפגשים עוסקים בלימוד סוגיות היסטוריות ומוסריות הנובעות ממאורעות השואה. המפגש התקיים בבית החינוך בהנחיית צוות מהמרכז ללימודי השואה בגבעת חביבה.


ומה בחודש הבא:

תהליך החזון - התהליך יגיע לסיומו. המרתון האחרון בנושא הקהילה ולאחריו אסיפה בה יתקיים דיון סביב ההצעות האחרונות להחלטה.

התהליך של בתי הספר הדמוקרטיים מול משרד החינוך - שלב זה של דיאלוג בין נציגי המנהלים וצוות ממשרד החינוך יסתיים עד סוף החודש. עם קבלת הסיכומים תתקיים אסיפה גם בנושא זה.

ט"ו בשבט - את החג נציין במועדו, החל השנה ביום ה' 16.1.14. המחצית הראשונה של היום תוקדש לסדר ט"ו בשבט אשר יתקיים במפגש בין שתי קבוצות חונכות מגילאים שונים. לאחריו, הופעת מחול בשם "האיש הירוק" ושתילת פרחים.

יגאל
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Comments