סיכום חודש כסלו תשע"ד - נובמבר 2013סיכום חודש כסלו תשע"ד - נובמבר 2013

נשלח 4 בדצמ׳ 2013, 13:21 על ידי לילך גיל   [ עודכן 4 בדצמ׳ 2013, 13:24 ]

את החודש פתחנו שוב בטקס ראש חודש ע"פ הלוח העברי. הטקס התקיים באולם והדגש בו היה על חג החנוכה המתקרב. תודה לילדי שכבת ג' שהכינו את התפאורה ונטלו חלק בטקס. שוב תודה לריבי וארנה על הארגון.אסיפות – החודש קיימנו חמש  אסיפות קהילתיות בארבעה נושאים:

הראשונה – דנה בסוגיית אירוע פתיחת השנה של קהילת בתי הספר הדמוקרטים. האירוע הינו מסורת המתקיימת מזה מספר שנים. מסורת המושכת אליה משתתפים רבים. בנוסף, תמורת רכישת הכרטיסים מצד חברי הקהילה, מקבלת הקהילה סכום כסף נכבד המאפשר את קיומה  מצד שני, עולה השאלה האם זהו אירוע ראוי? בנוסף, בשנים האחרונות הוגשו שתי תלונות כנגד מפעילי האתר בגין אפליית ערבים וילדים בעלי צרכים מיוחדים.

ההחלטה בסופה של האסיפה היתה להמשיך את  מסורת אירוע הפתיחה בלונה פארק. בדיון שהתקיים בפרלמנט הארצי ( גוף המפגיש את נציגי כלל בתי הספר הדמוקרטים ) בשבוע שעבר ,הוחלט להפסיק את אירוע הפתיחה בלונה פארק ולאתר רעיון חדש לאירוע פתיחה.

השנייה  - אסיפה שהתקיימה בנוכחות תלמידים וצוות. הנושא – משחקי הסופרגול. האסיפה עסקה בסוגיות העולות מהפופלאריות הגבוהה של העיסוק במשחק. מצד אחד, ילדים ביטאו את העניין  שהם מגלים במשחק ואת ההנאה שהם מפיקים ממנו. מנגד, ילדים אחרים התלוננו על הרעש, הויכוחים, מקרי הגניבה ובכלל על המטרד שהם חווים מהמשחקים לאורך היום. בקרב חברי הצוות הובעו עמדות שונות בדומה לויכוח בקרב הילדים. הוצעו הצעות שונות להתמודדות, רעיונות להתניות שונות והוצגו נקודות ראייה שונות ומעניינות על עצם ההשתתפות במשחקים.

עם סיום האסיפה, התקיימה הצבעה וברב של 60 כנגד 40 הוחלט על איסור הבאת הקלפים לבית החינוך. 

השלישית- באסיפה הוצג מסמך שנכתב ע"י קבוצת מנהלי בתי ספר דמוקרטים. עיקריו  הם קיום תהליך שמטרתו הסדרת מעמדם של בתי הספר הדמוקרטיים. באסיפה נכחו כ 20 משתתפים. הועלו הצעות והסתייגויות שהועברו לפורום מנהלים ושולבו במסמך. בנוסף, האסיפה אישרה את המסמך והסמיכה את פורום המנהלים להמשיך בתהליך. בנוסף, כל הצעת החלטה שתובא במהלך המו"מ עם משרד החינוך תובא לאישור האסיפה.

הרביעית  והחמישית – עסקו בסוגיית הצמיחה לתיכון.  ההצעה שהועלתה להצבעה קראה לצמיחה לתיכון בשנה הבאה בהינתן בינוי. בשל ריבוי המשתתפים ( למעלה  מ 100) פוצלה האסיפה לשני מפגשים. קרוב ל 30 חברי קהילה ביקשו את רשות הדיבור. בהצבעה הוחלט פה אחד לאשר את מהלך הצמיחה. אישור זה מאפשר לנציגות מבית החינוך לפעול אל מול הגורמים המחליטים – המועצה ומשרד החינוך.


החממה הטכנולוגית – החודש החלו הילדים להכיר ולעבוד עם מדפסת תלת מימד. המשימה הראשונה שלהם היתה ללמוד את תוכנת ההפעלה ובאמצעותה לתכנן סביבונים. נרשמה התלהבות רבה והתוצאות מוצגות לכם. מרכז חשבון – לקראת החנוכה המרכז התמקד בלמידה סביב מרכיבי החג. משימות, משחקים ויצירה סביב  החג. מורי המרכז ממשיכים לפתח את הלמידה במרכז באמצעים ודרכים שונות.יום ה 50 – ילדי כיתות א' ציינו החודש 50 ימי לימוד מתחילת השנה. ציון האירוע נעשה בכתיבה, קישוט ומשחק סביב המספר 50 והספרות שמובילות אליו. תודה לצוות החט"צ על אירגון הפעילות.ריצת ניווט – השנה, זו השנה השנייה בה נבחרת ריצת הניווט מתאמנת ומשתתפת בתחריות ילדים מכיתות ה-ט לוקחים חלק בפעילות, כאשר ילדי החט"ב נוטלים חלק בתחרויות ליגת ריצת הניווט של בתי הספר. החודש, התקיימה התחרות הראשונה מתוך ארבע מתוכננות.. היתה זו פתיחה מצויינת. אושר פישר מכיתה ח' זכה במקום השני האישי ובמדליית כסף. כלל הנבחרת צברה כבר למעלה ממחצית הניקוד המבטיח את ההשתתפות בגמר הארצי. כל הכבוד לנבחרת ותודה לאופיר על האימונים וההכנה ולטל טרם על העזרה הרבה בארגון.


שכבת ד' ו"בית ראשונים" – בהמשך לשנים קודמות, שכבת ד' משתתפת בלמידת הוכרת המושבה. המפגש הראשון התקיים החודש וילדי השכבה סיירו באתרים מרכזיים במושבה בהדרכת פעילי בית ראשונים. 

 

דו קיום – תלמידי שכבת ט' החלו החודש בקיום סדרה של ארבעה מפגשים על תלמידים בני גילם מכפר קרע. פעילות זו היא המשך לפעילויות דומות שכבר קיימנו בשנים הקודמות. הפעילויות עוסקות בהכרה הדדית וביצירת תשתית לדיאלוגים פוריים משני עברי הואדי (ואדי ערה ). בהצלחה.

 

אירוע חנוכה – ביום שישי, 22.12.13 ציינו את חג החנוכה בבית החינוך. בבוקר, התקיימה פעילות בבית החינוך. ילדי שכבת ו' עמלו על קישוט בית החינוך, קיום הפסקות פעילות ובניית היום המרכזי.

הטקס כלל את מופע החורף שאירגן צוות האומנויות. תודה לידי שכבת ו', לחונכות אפרת ולילך ולצוות האומנויות: חגית, יעל, גלעד ועדי והילדים שהופיעו.

עוד במסגרת חנוכה – גני הילדים קיימו ערב חנוכה שכלל משחק מחפשים את המטמון  ומפגש שירים לכבוד החנוכה. תודה לצוותים ולהורים שסייעו באירגון.  שכבות א-ב ערכו אף הם ערב חנוכה משלהם. ערב של יצירה, שירה והרבה כיף. גם ערב זה נולד תודות ליוזמת הצוות ולסיוע וגיוס מצד ההורים – תודה רבה.

ולסיום, תלמידי החט"ב העבירו את הלילה שבין שני לשלישי בבית החינוך - "לילה לבן". בילוי משותף הכולל ארוחה משותפת, משחקים וסרטים לתוך הלילה.


1-1 of 1