הודעות כלליותתוכנית אב לבינוי

נשלח 22 באפר׳ 2014, 1:08 על ידי לילך גיל   [ עודכן 22 באפר׳ 2014, 1:09 ]

שלום לכולם,
בשעה טובה, עם היציאה לחופש החל הבינוי. עד שנגיע לרווחה ולמבנים החדשים, אנו צפויים לתקופה שונה שתדרוש מאיתנו סבלנות ואורך רוח לחודשיים שעד סיום שנת הלימודים.
כתוצאה מהליך הבינוי ישנם כמה שינויים המפורטים להלן:
1. הכניסה והיציאה מבית החינוך הועתקה לשער הכניסה הצמוד לאולם הספורט. שם הוצבה כבר הבוטקה של ליאון. ניתן להשתמש בחנייה הסמוכה לאולם.
בכדי לא ליצור כאוס וסכנות בטיחותיות, אני מבקש להיכנס לחנייה מהחלק התחתון שלה הסמוך לואדי ולצאת מהחלק העליון. נא להימנע מלהיכנס עם רכבים לחלק שסמוך לשער, הכניסה והיציאה משם בשעות העומס תהיה מסוכנת. 
2. גם בתקופה זו, נא להקפיד ולא לחנות באדום לבן, גם אם זה "לכמה דקות".
3. בשל הבינוי, כל החצר הקדמית חסומה בפנינו. אי לכך יהיה לנו צפוף יותר. חצר האולם תיפתח לילדים החל מהשעה 9.00 ונעמה מורת החצר תשהה בה. בהפסקות, יוכלו הילדים לשחק בתוך האולם במשחקי כדור. במפגש הבוקר מחר, החונכים יעדכנו ויתדרכו את הילדים על כללי ההתנהגות בתקופה זו. ביום שישי, באסיפה, נעסוק בכך תוך העלאת קשיים, רעיונות ופיתרונות אפשריים.
4. מצורף מכתב מטעם היועץ הסביבתי של תהליך הבינוי ובו הסבר על עקרונות התיכנון הסביבתיים כפי שבאים לידי ביטוי בבינוי שלנו. בנוסף, מצורף קישור למרחב תוכנית האב לבינוי ובו כלל המידע על התהליך: 

הורים יקרים

נשלח 12 במרץ 2014, 12:37 על ידי לילך גיל   [ עודכן 3 באפר׳ 2014, 13:18 ]

ביום שישי הזה, 4.4, מתקיים יום ההרשמה האחרון למשפחות ותיקות. 

ההרשמה בחדר מתמטיקה, בשעות 8:15 עד 12:00 בדיוק.

משפחות חדשות יירשמו בנפרד אחרי פסח


עליכם להגיע מוכנים, כך תחסכו לכם זמן יקר:

1. מלאו לפני הגעתם להרשמה - זה לוקח חמש דקות ובלי זה אי אפשר לרשום אתכם - את הטופס המקוון עבור כל ילד שילמד בשנה הבאה בבית החינוך ובגן. נא למלא עבור כל ילד טופס נפרד דרך "שלח תגובה נוספת". אין צורך להדפיס.

גם הורים שכבר מילאו טופס זה בעבר נדרשים למלאו.

2. מלאו את השיקים בבית:
א. נא לא למלא את שורת המוטב, יש חותמת מיוחדת לכל שיק ויש הבדל בין השיקים השונים. לכן גם מומלץ שתגיעו בעצמיכם לעמדת ההרשמה ולא תשלחו את השיקים הפתוחים עם הילדים

ב. נא למלא תאריך 1 או ה-15 בכל חודש (שימו לב לא לשגות במעבר לשנת 2015) * את השיקים כותבים לחודשים ספטמבר 2014 עד אוגוסט 2015 

ג. הסכום שונה בין השיקים הרגילים, 11 השיקים מספטמבר 2014 עד אוגוסט 2015, לבין חודש נובמבר 2014.

בחודש נובמבר הסכומים והמוטבים הם שונים, אל תמלאו את שורת המוטב, נעשה זאת יחד בהרשמה. ובכלל, יש חותמת כך שעדיף להגיע עם שיקים פתוחים. לכן גם מומלץ לא לשלוח את השיקים עם הילדים.

3. הסכומים שיש לכתוב בשיקים

3. א. דמי החבר לעמותה למשפחות בגן, ביסודי, חטיבה, תיכון:
ב-11 השיקים הרגילים, לא כולל נובמבר, אנו משלמים את דמי החבר לעמותה:
דמי החבר לעמותה מחושבים לפי סכום שנתי, המחולק ל-11 תשלומים.
בנובמבר יש הנחיה נפרדת, ראו בהמשך.

משפחות בגן נותנות 12 שיקים לעמותה ואין להן שיק לוועד הורים, אלא אם יש להן גם ילד/ה בבית החינוך (יסודי, חטיבה או תיכון).
איך מחשבים סכום לגן? שימו לב לסעיפים הבאים


דמי החבר לעמותה למשפחות בגן, ביסודי, חטיבה, תיכון:
ב-11 השיקים הרגילים, לא כולל נובמבר, אנו משלמים את דמי החבר לעמותה:
דמי החבר לעמותה מחושבים לפי סכום שנתי, המחולק ל-11 תשלומים.
בנובמבר יש הנחיה נפרדת, ראו בהמשך.

דמי החבר לתשע"ה - לגן, ליסודי ולתיכון - הם:

  • למשפחה עם ילד אחד - 11 שיקים של 645 ש"ח כל אחד (7,095 ש"ח לשנה)


  • למשפחה עם שני ילדים - 11 שיקים של 1161 ש"ח כל אחד (20% הנחה לילד שני), (12,771 ש"ח לשנה)


  • למשפחה עם שלושה ילדים - 11 שיקים של 1,548 ש"ח כל אחד (40% הנחה לילד שלישי), (17,028 ש"ח לשנה)


בנוסף, משפחות בגן משלמות, במקום ועד הורים, תשלום לעמותה בחודש נובמבר 2014. הסבר: בעוד שמשפחות בבית החינוך - ביסודי, בחטיבה ובתיכון - נותנות שיקים לוועד הורים בנובמבר, משפחות בגן לא משלמות ועד הורים, אלא משלמות לעמותה (יש חותמת בעמדת ההרשמה) שיק מספר 12, בסך 540 ש"ח לכל ילד בגן. משפחות שיש להם ילדים בגן וגם בבית החינוך יתנו שני שיקים בנובמבר: שיק אחד לעמותה, על הגן, בסך 540 שח לכל ילד/ה שבגן, ושיק אחד לוועד ההורים, בסך משתנה, לפי שכבת הגיל של הילד/ה. ראו פירוט סכומים בהמשך.


כאמור, משפחות בגן נותנות שיק בנובמבר לעמותה, על סך 540 שח לכל ילד.

3. ב. משפחות ביסודי, חטיבה ותיכון (לא גן!), בחודש נובמבר 2014 נותנות תשלום מיוחד עם סכום שונה מיתר השיקים. המוטב הוא ועד הורים והוא מוחתם בחותמת מיוחדת. השאירו פתוח בשורת המוטב

תשלומי נובמבר לוועד הורים הם לפי שכבות הגיל השונות, נא כיתבו את הסכום הנכון. משפחות עם כמה ילדים בכמה שכבות ייחשבו סכום כולל וירשמו על השיק של נובמבר את הסכום עבור כל הילדים יחד:

דמי ועד הורים (נובמבר 2014)

תשלום נובמבר לילד/ה בכיתה א / ב - 660 שח 

תשלום נובמבר לילד/ה בכיתות ג / ד - 685 שח

תשלום נובמבר לילד/ה בכיתה ה - 811 שח

תשלום נובמבר לילד/ה בכיתה ו - 1,021 שח

תשלום נובמבר לילד/ה בכיתות ז / ח - 996 שח

תשלום נובמבר לילד/ה בכיתה ט - 1,137 שח

תשלום נובמבר לילד/ה בכיתה י - 1,349 שח

כאמור, משפחות בגן נותנות שיק בנובמבר לעמותה, על סך 540 שח לכל ילד, ולא צריכות לתת שיק לוועד הורים.

4. זכרו להביא אתכם תעודות זהות עדכניות. כזכור, תידרשו למסור צילומים של תעודות הזהות של ההורים כולל הספחים, או שתוכלו לצלם אותן בעמדת ההרשמה.


* נא הגיעו ורישמו את ילדיכם אם אתם רוצים לשמור עבורם מקומם בבית החינוך!!!!לסיכום,
אנו מבקשים שתקראו את המסמך המצורף בקישור כאן בעיון, ותפעלו על פי ההוראות המפורטות בתשומת לב, כדי להקל על העושים במלאכה ולמנוע טעויות, שיעלו לכם אחר כך בזמן יקר.


תודה,
ועדת הרשמה

סיכום חודש פברואר 2014 אדר א' תשע"ד

נשלח 4 במרץ 2014, 0:27 על ידי לילך גיל

כמיטב המסורת, ראש החודש צויין במפגש ראש חודש. הפעם, את המפגש הכינה שכבת ז'. המפגש עמד בסימן יום המשפחה והילדים סיפרו את סיפור התגבשות יום האם שהפך ליום המשפחה דרך הצגה קצרה. בנות המקהלה הופיעו ,והפעם בשירי משפחה. 

תודה לצופי, לילדים ולועדת ראש חודש.

                


טיולים שנתיים -  חט"ב - השנה, הטיול התקיים באזור שדה בוקר. ילדי החט"ב יצאו לטיול בן 3 ימים, בו טיילו במכתש הגדול, בעין יורקעם, נחל צרור וקינחו בנחל חוורים ועין עבדת. אז כן, חווינו טבע, מזג אוויר נפלא ומשתף פעולה וחוויות חברתיות ללא סוף. 

                       

חטיבה צעירה - הילדים טיילו בשמורת אלוני אבא וכיתות ב' טיילו בכרמל -  בשוויצריה הקטנה.     

בנוסף, שכבת ב' ביקרה במרכז לטיפול בצבי ים במכמורת, שם למדו על חיי צבי הים והמאבק לשימורם, כיתות ג' יצאו ליום סיור ברמת הנדיב וכיתות ה' נהנו מיום פעילות ובישולים באנדרטת הנח"ל.

בני מצווה - לכבוד יום האם בני המצווה בקבוצטל החליטו להכין לאמותיהם, ארוחת ערב חגיגית.  הבנים הגיעו לבית החינוך כשעתיים לפני שהאמהות הוזמנו,בישלו, סידרו ובעיקר התרגשו.


בתפריט : פוקצ'ה,אנטיפסטי,מרק עדשים אדומות, פשטידות,סלט חסה, סלט ירקות ומנה אחרונה.

כשהאמהות הגיעו הן התקבלו בפרחים וחיבוקים.

רובוטיקה - החודש התקיימו התחרויות האזוריות. שתי הקבוצות הראשונות שהתחרו זכו בשני גביעים. קבוצת הבנות, "ארטמיס", זכתה בגביע ההשקעה  וקבוצת "שבילגו"  זכתה בפרס הפיתרון החדשני-. בשבוע שאחרי, זכינו לארח בבית החינוך את התחרות המחוזית הנוספת. 27 קבוצות הגיעו לתחרות, באווירה כיפית של התלהבות, תחרותיות והרבה עידוד ומורל. רק מי שהיה שם, יבין את מה ששילוב בין תחרות, יצירתיות, עבודת צוות  ולגו מסוגלים לעשות. 
תודה והערכה לגלעד ואורי על הארגון וההובלה, וכמובן גם לילדים על ההתגייסות וההתלהבות.

כוחה של מילה: והינה, תיאור של פעילות מיוחדת שקיימה הקבוצה של מיכל, כיתה א'. התיאור מובא מפי הילדים:


כוחה של מילה ואגדת אורז

"שמנו אורז מבושל מאותה קופסא בדיוק בשתי קופסאות. שמנו עליהן מדבקות שכתוב בהן אהבה ושנאה. עמדנו במעגל סביב הצנצנת של האורז של השנאה וכל אחד חשב על משהו רע ואח''כ העברנו את הצנצנת והוצאנו את המילים הרעות שלנו החוצה ואמרנו אותן לאורז. ואז עשינו את אותו הדבר רק לאהבה. לאהבה חשבנו ואמרנו דברים טובים.

חיכינו כמה ימים ואמרנו עוד פעם כל יום לאורז של שנאה דברים רעים ולאורז של אהבה דברים טובים. קרה משהו מוזר...

האורז אהבה השתנה לצבע צהוב ירוק ואחרי עוד ימים הוא עוד פעם השתנה לשחור ירוק. האורז של השנאה נשאר לבן כמו קודם, כנראה שהוא נהיה יותר מידי חיוור.

במפגש בוקר הצענו רעיונות ללמה האורז השתנה. מישהו הציע שאולי האורז של האהבה רצה להיות שונה מהאורז של השנאה אז בגלל זה הוא החליף את הצבע פעמיים. ילד אחר אמר שהאהבה השתנה בגלל שנתנו לו הרבה אהבה ואז היה לו כוח להשתנות. על האורז של האהבה נהיה יצור חי שזה פטריה בגלל שהוא אהוב. מהאורז של האהבה נולד יצור חדש כמו אחרי שמתחתנים ושמחים שמתחתנים.

זה לימד אותנו שיש כוח משפיע למילה והכוח יכול לשנות אותך ואת ההרגשה. אם אומרים לך הרבה דברים רעים אתה נהיה עצוב בפנים ואז אתה ילד שונה לגמרי. אם אומרים לך דברים טובים זה לגמרי לא אותו הדבר וזה יותר טוב".


כתבו ליאור, נבו ויותם מכיתה א'. 


בית ראשונים - שכבת ד' - כבכל שנה, ילדי ד' מקיימים פעילות להכרת העבר של המושבה. החודש ביקרו הילדים בבית ראשונים, נפגשו עם תושבים ותיקים והתנסו בחוויות העבר. התמונות מדברות בעד עצמן.
                              


תחרות ניווט גמר מחוזי - בשבוע שעבר התקיימה אליפות המחוז, תחנה אחרונה לפני הגמר הארצי. אושר פישר הגיע למקום הראשון( מימין למטה) וזכה במדליית זהב!. הנבחרת, הגיעה למקום השלישי( משמאל למטה ) במחוז! ניפגש בגמר הארצי בחודש הבא.
ברכות לילדים הרצים, לאופיר וטל.
                             ערב זיכרון לליר - שלושה חודשים לאחר מותה של ליר, התקיים ערב לזכרה. הערב אורגן ע"י תלמידי החט"ב שלוו בידי צוות מבוגרים מבית החינוך: צופי, הדס, גלעד ועדי. הערב היה מרגש מאוד, מדוייק ועשוי בקפידה ורמה גבוהה של ביצוע. 
תודה לכולם על החוויה המרגשת ובעיקר על המחווה למשפחתה של ליר.ומה בחודש הבא:

בינוי - סלילת הכביש והסדרתו אוטוטו מסתיימת. זה הזמן להודות למועצה, לקבלן ולפועלים על העמידה בלוחות הזמנים ועל שיתוף הפעולה לו זכינו במרבית התקופה. במהלך החודש הקרוב אמור להתחיל פרק הבינוי בתוך בית החינוך, בינוי אשר יכלול בשלב א'  בניית שני מבנים המיועדים לחטיבה הצעירה וחטיבת היסודי.

אסיפה - ביום שישי הקרוב, 7.3.14 האסיפה תמשיך את הדיון במספר הצעות הנוגעות לכללי האסיפה. למידע: אסיפה

"עליסה בארץ הפלאות"  הצגת של ילדי תיאטרון ומחול בשכבת ה-ו. יום ד' 12.3.14 בשעה 17.00 בהיכל אומנויות הבמה.

פורים - יום שישי 14.3.14 נציין את חג הפורים בתחפושות, משלוח מנות, ביתנים ומצב רוח טוב. במהלך כל השבוע, נציין את החג מידי יום בפעילויות שיאורגנו ע"י תלמידי החט"ב. חופשת פורים תתקיים בימים ראשון ושני 16-17 לחודש מרס.

יום שישי 21.3.14 - יום הניקיון הלאומי יצויין בבית החינוך בפעילויות ובניקיון החורשה בשיתוף ועד השכונה.

יום שישי 28.3.14 - אירוע ריצת ניווט קהילתית ברמת הנדיב.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

סיכום ינואר 2014 - שבט תשע"ה

נשלח 3 בפבר׳ 2014, 6:29 על ידי לילך גיל

את החודש התחלנו כמיטב המסורת הצעירה שלנו, במפגש ראש חודש. את המפגש הכינו ילדי שכבת ד' וועדת ראש חודש. ט"ו בשבט המתקרב זכה להתייחסות בחידון שקיים אמיתי שריף, עלמה שכטר הציגה את זריזותה ב והמקהלה שיתפה אותנו ביכולותיה הווקליות. תודה לקשת וליה על ההנחייה, לילדי ד' על התפאורה, לחברי ועדת ראש חודש, למקהלה ולאסף, לליאון וגלעד על ההגברה.

ט"ו בשבט - את החג ציינו בשני מועדים. שלושה ימים לפני המועד המצויין, הפיקה שכבת ד' הפסקה פעילה שכללה תחנות יצירה ומשחק מחפשים את המטמון. ההשתתפות היתה נרחבת ותודה רבה לילדי וחונכי השכבה - דדי, תמר ודנה על האירגון.

ביום החג עצמו, פתחנו במופע תאטרון ומוזיקה על פי הסיפור "האיש הירוק" של יהונתן גפן. היה מקסים. תודה ליעל ובנות  המחול על הריקוד והסיפור, לחגית וגלעד והילדים מסדנת בניית כלי נגינה על הנגינה , לעדי על ההנחייה ולכל מי שסייע בהפקה. לאחר ההצגה התקיימו מפגשים רב גילאיים בין קבוצות החונכות לפעילות משותפת בנושא ט"ו בשבט. לסיום, חודשו ערוגות הפרחים ובית החינוך נראה צבעוני יותר.

                                

   

יום ה 100 - ילדי החטיבה הצעירה ציינו את יום ה 100 מתחילת שנת הלימודים. הם יצרו, תרגלו, אפו ואכלו, כל מה שרק ניתן להעלות על הדעת בהקשר של המספר  - 100. תודה לורד וכרמית על יצירת היום ולצוות החט"צ כולו על ההירתמות והשותפות.

                

עוד בחטיבה הצעירה - באחד מימי השישי יצאו ילדי החטיבה לואדי לפיקניק ופעילות משותפים. היה כיף.

טיולים - ביום שישי נוסף, יצאה שכבת א' לטיול בנחל אלכסנדר. כפוי, מזג האויר והאוירה היו לפי הזמנה והיה כיף גדול. תודה לאוהד מנור על ההדרכה והאירגון. חוויה דומה עברה על תלמידי ג' שיצאו לטייל ברמת הנדיב. שוב, תודה לאוהד מנור ( וכן, יש שיטה בשכבות בהם לומדים ילדיו של אוהד ).

ילדי הגנים ציינו את יום המשפחה בטיול משפחות שהתקיים אף הוא בנחל אלכסנדר. 

טיול שנתי - ילדי ד' היו לראשונים לצאת לטיול השנתי. הטיול התקיים במערות בית גוברים והסביבה. היה חשוך, צר וכיף.


                  


הרשמה - החודש קיימנו ערבי הסברה  וימים פתוחים למתעניינים לגנים , כיתות א' לילדי והורי שכבת ו' בנושא חטיבת הביניים. רבים הגיעו, בהם משפחות רבות חדשות אשר מגלות עניין בבית החינוך בגילאים הצעירים ולחטיבת הביניים. 


ושתי תמונות משיטוט בבית החינוך, הראשונה, יום שישי, גלעד וילדי מעגל תיפוף יושבים בחצר ומנגנים. תענוג היה לראות ולשמוע.


ויומיים אח"כ, חגית וילדי אומנות מתיזים צבע על קיר חדר האומנות כחלק מיצירה חופשית ואינטואטיבית. 


אסיפה - באסיפה שהתקיימה בתחילת החודש החל מהלך של בחינת כללי האסיפה הכולל הצעות חדשות. לקריאת כלל ההצעות: 

ועדת אסיפה

תהליך כתיבת החזון - החודש היה עמוס בפעילות סביב כתיבת החזון - בתחילת החודש קיימנו אתצ המרתון האחרון שעסק בנושא "מהי קהילת בית החינוך ותחומי האחריות שלה". בהמשך החודש התקיימו שתי אסיפות בהן דנו והצבענו על כלל הסעיפים שהוצעו לאורך כל התהליך ושעדיין לא הספקנו לדון בהם. ביום שישי האחרון סיימנו את השלב העיקרי הזה. כעת, אנו עוברים לניסוח המסמך הסופי אשר יובא לאישרור האסיפה עם סיום מלאכת הכתיבה.

לקריאת כלל תוצאות ההצבעות לאורך התהליך:   סיכום תהליך החזון


נבחרת הניווט - ממשיכה להתחרות ולהביא הישגים. בשבוע החולף השתתפו הילדים בתחרות המחוזית השלישית שהתקיימה ביער חדרה. אושר פישר זכה במקום השני! כל הכבוד לכלל הנבחרת לאופיר שמאמן ולטל שמלווה ודואגת לכל. בהצלחה בגמר המחוזי בסוף החודש. בתמונות, הנבחרת בסוף אימון במאגרי מנשה בשיחת מוטיבציה עם עוז היימן ( כן, הבן של גלית)

                                                                              


ובחודש הבא (לככל האירועים תצא הזמנה ובה המידע המלא):

משולשים וערב מורים מקצועיים - המשולשים החלו ויימשכו בשבועיים הקרובים. ביום ד' הבא, 12.2.14 נקיים ערב מורים מקצועיים בשעות 16.00 - 19.00. פרטים בהזמנה שתישלח אליכם.

הצגת הפרוייקטים - ביום ו' 21.2.14 בשעה 10.00 תתכנס האסיפה הקהילתית להצגת הפרוייקטים החינוכיים שהוצעו ע"י חברי קהילה. כולם מוזמנים לשמוע ולהשפיע. 

ערב לזכר ליר - ביום ד' 26.2.14 בשעה 18.00 נקיים ערב לזיכרה של ליר עמרן, בת שירות בבית החינוך שנהרגה בתאונת דרכים בנובמבר האחרון.


יגאל


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

סיכום חודש דצמבר 2013 - טבת תשע"ד

נשלח 2 בינו׳ 2014, 20:23 על ידי לילך גיל   [ עודכן 3 בפבר׳ 2014, 6:28 ]החודש נע בין ימי שמש חמימים לימי סערה וגשם. חודש ללא חגים, ללא חופשות ועם הרבה עשייה שאת חלקה ניתן לראות בסיכום הבא:

מפגש ראש חודש - החודש החל במפגש ראש חודש שכבר הפך למסורת. ילדי שכבת ב' שיתפו אותנו בהצגת בריאת העולם שהכינו בכיתה כחלק מלימודי התורה בהם החלו השנה.

תודה לורד, עדי והילדים. עוד צויין במפגש יום זכויות האדם אשר חל בחודש זה תוך ציון פטירתו של נלסון מנדלה ומורשתו.
יום פסים - בחטיבה הצעירה החלו החודש למידה רב תחומית  סביב נושא הפסים. לתחילת תהליך הלמידה הקדשנו יום שלם של עיסוק מגוון בנושא - משחקים, המצאות, איפור וצביעה - והכל בנושא פסים.  תודה לצוות החטיבה על היוזמה, התיכנון והביצוע. אסיפות - החודש החל תהליך של סדרת אסיפות בנושא ריענון וחשיבה מחודשת בכל הנוגע לכללי התנהלות האסיפה. האסיפה הראשונה דנה בהצעה להגבלת גיל ההצבעה. התקיים דיון ער ובו עלו דעות שונות ומסקנות מגוונות. בסיום המפגש התקיימה הצבעה אשר הותירה את המצב הקיים - ההצבעה מותרת לכל חבר קהילה בכל גיל - על כנו.

לפירוט על האסיפה - http://www.shvilim.org/asefa

סל תרבות - החודש גם התקיימו המפגשים הראשונים בסדרת סל התרבות השנתית. ילדי ד-ו צפו במופע המחול "פולו ספוט". באותו שבוע יצאו תלמידי חטיבת הביניים לתיאטרון הבימה וצפו בהצגה "החייל האמיץ שוויק".

פעילות בחצר - החודש הסתיימה בנייתו של שולחן שחמט בחצר. השולחן, אשר עוצב על בסיס צמיג של טרקטור, כבר מממש את ייעודו - תודה ליניב ולילדים שהיו שותפים בבנייה.
גן אקליפטוס - ילדי  הגן הוזמנו להצצה לעולם החיידקים- סהר, אמא של שלו, הביאה לגן ציוד מעבדה ובקבוצות קטנות הילדים "הניחו חיידקים" (רוק, ידיים מלוכלכות, וכדומה) בשתי צלחות פטרי-צלחת רגילה וצלחת עם אנטיביוטיקה.  לאחר יומיים באינקובאטור, סהר חזרה שוב לגן עם הצלחות והילדים הסתכלו דרך מיקרוסקופ וצפו במושבות החיידקים שנוצרו בצלחות וראו את ההבדל בין צלחות עם או בלי אנטיביוטיקה. תודה רבה לסהר ושלו, היה חוויתי ומהנה!גן מורן החורש - הגן התקבל החודש  לתוכנית ניסויית  בנושא מדעים  המיועדת לגילאי הגן. עד אז, עוקבים הילדים והצוות אחר התפתחות הצמחים באדניות האישיות ומחכים יחד ללבלוב הפרחים. בזמנם הפנוי הכינו הצגה על בסיס "דירה להשכיר" אותה הציגו בפני ילדי גן אקליפטוס.


בני מצווה – קבוצטל - במסגרת שיעור בני מצווה לתלמידי כיתה ז' הבנים יפגשו עם הרב אלישע מקהילת ואהבת. המפגש הראשון התקיים ביום רביעי ה- 11.12.13 ללימוד משותף בנושא מצוות-ערכים והטלית. בסיום המפגש ערכנו טקס קצר בו הבנים עמדו מתחת לחופת הטלית והרב אלישע הקריא את שכתב יהודה עמיחי - מי שהתעטף בטלית.הקשר הרב דורי - הבנים בשכבת ז' נפגשים עם הסבים והסבתות שלהם במסגרת תכנית הקשר הרב דורי.

החודש נפגשו מס. פעמים לתיעוד סיפוריהם והעלתם למאגר הסיפורים של בית התפוצות.נבחרת ריצת ניווט

החודש, נבחרת ריצת הניווט של חט"ב השתתפה בשתי תחרויות.  בתחרות המחוזית שהתקיימה במגדל העמק. נבחרת ז-ח הבטיחה את מקומה בגמר הארצי.

 בתחרות השנייה שהתקיימה בכפר גלים, זכו תלמידי ז-ח  בשלושת המקומות הראשונים:

רועי וימר וענר טרם - מקום ראשון

רותם תמרי אמיר ואושר פישר - מקום שני

שפע בר - מקום שלישי

בגביע קבוצתי - מקום ראשון - נבחרת הבנים של ז-ח.

ברכות לזוכים ולנבחרת על ההישגים המרשימים

לימודי שואה - במסגרת הפעילות השנתית, התקיים החודש מפגש הלמידה הראשון של תלמידי החט"ב בנושא השואה.

המפגשים עוסקים בלימוד סוגיות היסטוריות ומוסריות הנובעות ממאורעות השואה. המפגש התקיים בבית החינוך בהנחיית צוות מהמרכז ללימודי השואה בגבעת חביבה.


ומה בחודש הבא:

תהליך החזון - התהליך יגיע לסיומו. המרתון האחרון בנושא הקהילה ולאחריו אסיפה בה יתקיים דיון סביב ההצעות האחרונות להחלטה.

התהליך של בתי הספר הדמוקרטיים מול משרד החינוך - שלב זה של דיאלוג בין נציגי המנהלים וצוות ממשרד החינוך יסתיים עד סוף החודש. עם קבלת הסיכומים תתקיים אסיפה גם בנושא זה.

ט"ו בשבט - את החג נציין במועדו, החל השנה ביום ה' 16.1.14. המחצית הראשונה של היום תוקדש לסדר ט"ו בשבט אשר יתקיים במפגש בין שתי קבוצות חונכות מגילאים שונים. לאחריו, הופעת מחול בשם "האיש הירוק" ושתילת פרחים.

יגאל
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

פרוטוקול ישיבת ועד העמותה מיום 23.12.13

נשלח 26 בדצמ׳ 2013, 10:10 על ידי לילך גיל


נוכחים: אורי ברן, אורי בנג'יו, דני, אילן, יאיר, צביקה, דורון, אבישי, דניאלה, חדווה, מיכל, רני , מיקי ויגאל.


הועד דן בהצעת הצוות לשינוי והפחתת דמי החבר לשנת תשע"ה.

הועד החליט שאסיפת עמותה שנועדה לדון בנושא ב 30.12.13 תידחה ליום 6.01.14

לקראת האסיפה יופצו הצעות לשינויים בדמי החבר. חברי העמותה יתבקשו להגיש את הצעותיהם עד ל 1.1.14  

במיייל למזכירת העמותה.


דירוג דמי החבר

הועד דן בשאלת דירוג דמי החבר לעמותה לפי שכבות גיל. הועלו 3 הצעות שיובאו להצבעה באסיפה


1- להשאיר את המצב הקיים שבו דמי החבר הם אחידים לכל שכבות הגיל ועליהם נוספים תשלומי רשות לפי חוזר מנכ"ל.

2- לקבוע שדמי החבר בחטיבת הביניים והתיכון יהיו גבוהים יותר מדמי החבר לגן והיסודי.

3- לקבוע שדמי החבר בתיכון יהיו גבוהים יותר מדמי החבר של שאר שכבות הגיל.


בגובה דמי החבר

הועד דן בהצעת הצוות המכין, להוריד את דמי החבר  באופן שיביא להקטנת הכנסות העמותה ב 17%.  

הועד קיבל סקירה מיגאל על ההשפעה שעשויה להיות לקיצוץ על פעילות בית החינוך.  

הועד דן במשמעויות השונות של הקיצוץ בתקציב העמותה, הן על הקהילה והן על בית החינוך.

חברי הועד וחברי העמותה בכלל מתבקשים לגבש הצעות שיובאו להחלטת האסיפה.


נשלח 13 בדצמ׳ 2013, 4:51 על ידי לילך גיל


פרוטוקול ישיבת ועד 5.12.13

נשלח 13 בדצמ׳ 2013, 3:31 על ידי לילך גילנוכחים:

עמותה:

אורי ברן, מיקי שרגנהיים, אילן שריף, דני ברלינר, אבישי שלוש, רונן פטילון, צביקה שכטר, מדלן ליבנה

דורון וקס, לילי בוטמן.

צוות:

יגאל שבאר-שפירא, לירון קסטר.נקבעו תאריכים לישיבות הקרובות

23.12.2013 ישיבת ועד עמותה בנושא שכר הלימוד תשע"ה

30.12.13 אסיפה ב-20:00 להצבעה בנושא שכר הלימוד תשע"ה


עדכון ועדת תקציב

הוקמה ועדה לנושא בדיקת שכר הלימוד הדיפרנציאלי לתשע"ה. תגיש המלצות עד 22.12.13 לישיבת ועדת תקציב וישיבת ועד העמותה ובהמשך - אסיפה. חברים בועדה: יאיר, אבישי, מיקי, יגאל


עדכון ועדת תיכון

הגשת בקשה לסמל מוסד במשרד החינוך עד סוף פברואר כוללת הגשת הטפסים לכן יש לחץ זמנים. יש צורך בתחילת  ינואר לדעת נתונים על תקציב ובינוי כדי לעדכן את ההורים הכנה לרישום.

ימים פתוחים מתנהלים בחודש ינואר ולכן, יש להיערך כבר מול הורים שרוצים להבטיח את מקומם ומתעניינים בהרשמה. קיים צורך מנהלתי לעבוד במקביל לקבלת סמל מוסד לתיכון, בהנחה כי יהיה בינוי לבית החינוך עד תחילת שנה"ל.


החלטות:
- ייקבע תאריך לערב הסברה למשפחות  חט"ב  בשבועיים הקרובים וכמו כן ישלח עידכון לגבי הפעילות שנעשית בנושא הקמת התיכון.
- אושרה החלטה למנות פרויקטור במימון העמותה לקבלת סמל מוסד לתיכון.
ישלח קול קורא כדי לגייס אדם מתאים לתפקיד. מועמדויות יוגשו תוך שבוע, עד 13.12.2013

קמה  ועדת איתור: דניאלה פלנדרה, אורי ברן ואילן שריף. תגיש הצעותיה לועד העמותה ב 23/12


ועדת חזון יגאל: נותר נושא אחד: קהילה - תחומי האחריות של הורים, צוות וילדים

דפנה ברקת ממשיכה ללוות את התהליך, יחד עם אורי בנג'יו, דפנה ויגאל.
נקבעו 3 תאריכים למפגשים הבאים: 20.12.2013 המרתון, 3.1.2014, 10.1.2014 ייתכן כי יהיה שינוי בלוח הזמנים כי ב-20.12.2013 יש כנס ארצי של בתיהס הדמוקרטיים בביהס הדמוקרטי בלב השרון, בנושא שיח עם משרד החינוך על מעמד בתי הספר הדמוקרטיים והמשך גביית תשלומים מההורים.

חשוב שבכנס הזה תהיה נציגות של העמותה. ייצא מייל עם פרסום לקהילה.


קשרי קהילה

דיווח:
השנה ועדת קשרי קהילה מתכננת אירועים מסורתיים וגם חדשים:

האירועים שהיו:

1. ערב הסברה למשפחות חדשות, באו 5 משפחות

2. סינמה שבילים


האירועים שיהיו:

מתכוננים לפורים

מסיבת פורים לחברי הקהילה המבוגרים

משחק ענקים וגמדים משפחתי - אריאלה פרלמן

לג בעומר באגם - נעמה

ויהיו 2 פעילויות לאורך השנה:

קהילה של אינטרנט - דפי זהב ומפה אינטרנטית - לילי

טיולי משפחות


התקיים דיון בנושא  הצעה לדרוש מכל משפחה  התנדבות לטובת פעילות בקהילה (נשק וסע . אירועי קהילה וכו.)

החלטה: לילי בוטמן תכין לקראת ישיבת הוועד של ה- 23/12  כימות של מספר השעות הכללי הנדרש ומספר השעות שכל משפחה תתבקש להקדיש להתנדבות. בישיבה תעלה להצבעה החלטה לדרוש מכל משפחה שעות התנדבות.הסדרי תנועה "שבילים"

נשלח 13 בדצמ׳ 2013, 3:29 על ידי לילך גיל


השבוע החלו בשעה טובה העבודות להסדרת התנועה ברחוב החורש - הרחוב של בית החינוך -  והן  תימשכנה כ 5 חודשים. העבודות גוררות בעקבותיהן מספר שינויים בהרגלי התנועה והחנייה וחשוב להקפיד עליהם:
1. בזמן עבודות הפיתוח התנועה ברחוב תהיה בכיוון אחד בלבד - מכיוון רחוב הראשונים. 
2. החנייה לאורך מקטע העבודות ( רחוב החורש בקטע שבין רח' הראשונים לרחוב המצפור ) תיאסר. החנייה תתאפשר בחניית אולם הספורט וברחבת חנייה מאולתרת שתיפתח בחזית בית החינוך. (מסומנים בריבוע תכלת בתצלום המצורף).
3. נשק וסע - הורדה בלבד תמשיך להתקיים לאורך העמודים.
4. לאור לחצי התנועה הצפויים, מומלץ להקדים את בואכם לבית החינוך וזאת בכדי לפרוש את זמני ההגעה. 
והכי חשוב - מטבע הדברים, עבודות שכאלו גוררות חוסר נוחות גדול. אני מבקש מכולנו סבלנות, התחשבות ובעיקר זהירות רבה בדרך!
1-9 of 9