קבצים - סיכומי חודש

 סיכום חודש אפריל

 

,

 

טקס יום הזיכרון לשואה ולגבורה, טקס יום הזיכרו לחללי מערכות ישראל 

כמעט ומיד עם החזרה מחופשת הפסח ציינו את ימי הזיכרון הלאומיים שלנו בטקסים מרגשים ומכבדים.

את טקס יום הזיכרון לשואה ולגבורה ארגנו תלמידי קבוצת י' בהנחייתן של החונכות ורד וצופי. ייחודו של הטקס היה בכך שהתאים לתלמידים החל מכיתה א ועד תלמידי התיכון, הוא שילב בתוכו מסרים של זיכרון וצמיחה. הטקס הורכב כולו  מקטעי משחק והדלקת ששה נרות, חמישה מתוכם לזכר קורבנות השואה ואילו הנר השישי למען אלו ששרדו, נר המייצג את ההגשמה, הצמיחה והתקווה 

את טקס יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ערכו תלמידי ותלמידות החטיבה העליונה עם תכנים שכתב איתמר, חונך כיתה ז'. את הטקס המרגש ליווה אסף המורה למוזיקה בעיבודים מיוחדים שלו לשירים אותם שרו בנות המקהלה. הרכב המוזיקה של החטיבה ביצע שיר גם כן.

בכלל, באותו שבוע, השואה, התקומה, הזיכרון, כל אלו היו נושאים בהם עסקנו בהתאמה לשכבות הגיל.

דגל ישראל מקורי בכיתה א' - דפנה

 הצגה "דינג דונג" שכתב איתמר, ביימה עדי ושיחקו תלמידי קבוצת התיאטרון בחטיבת הביניים

קבוצת ילדים צריכה להעלות את טקס יום הזיכרון בבית הספר יחד עם מורתם. בתהליך הפקת הטקס הם לומדים וחוקרים מה משמעות היום הזה ואיך הוא בכלל קשור אליהם, אולי הוא לא? למה היום הזה כל כך עצוב? את מי אנחנו זוכרים ומי לא? מה קורה לנו בצפירה? מה חשוב לזכור ומה לשכוח?

מחזה אמיץ שכתב איתמר מחנך כיתה ז' וביימה עדי המורה לתיאטרון, הועלה במתנ"ס פרדס חנה כרכור. בזכות הנגיעה בנושא הזיכרון התאפשרו דיאלוגים אשר במציאות היום יום שלנו הם טאבו, נושא שעליו לא מדברים. אנו ההורים, צוות המורים והיועצים נמנעים לעתים מלהתמודד עם שאלות אלו ואף מתכרבלים באמת אחת אשר הורגלנו אליה, אמת שהתלמידים עוד מנסים לגבש לעצמם, בדרכם הייחודית.

פרט לעובדה שהם הציגו על הבמה מול עשרות תלמידים והורים, עברו השחקנים תהליך חשיבה בנושא לפני וגם אחרי ההצגה. ההצגה היתה מעניינת ומשוחקת היטב וכמובן, גם העלתה שאלות רבות בנושא רגיש זה. 
תודה לכל העוסקים במלאכה ולתורמים להצלחת ההצגה.

סדנת בובנאות עם הילה פלאשקס:
החודש התארחה אצלנו הילה הבובנאית יום שלם והעבירה 3 סדנאות, לכל קבוצות הגיל. הילה סיפרה דרך המחזה והפעלת הבובות שלה על ההיסטוריה של בובות המריונטה. בסדנאות שהיו מגוונות, מסקרנות ומעניינות מאוד למדו הילדים והילדות וגם יצרו בעצמם מנגנון הזזה ובריאת תנועה לחפץ דומם.

שבוע מחנה:

כמידי שנה בילינו גם השנה בחורשה ("השטח האסור") שבבית החינוך בשבוע המחנה. כל בוקר נפתח במפגש משותף לכל החטיבה הצעירה בשירים ומשחקי מחנה. במהלך היום עברנו בין הסדנאות שונות כמו תיפוף, חץ וקשת, בועות סבון, תפירה, הכנת כריות עם ילדות כיתה ה', הכנת פיתות בטאבון עליהם מרחנו חמאה וגבינה שהוכנו גם במחנה. תודה רבה מגיעה לכל ההורים והצוות שהגיעו לעזור ולקחת חלק ביצירת המחנה המוצלח ותודה רבה גם להורים ששלחו לנו בכל יום פירות ופינוקים.

 

יום עשרות בחטיבת הצעירה:

ביום העשרות למדנו דרך פעילויות וחוויות את נושא העשרות. השתמשנו במשחקים כמו באולינג, קליעה למטרה, תליית מספרים ברצף על חבל, סולמות ונחשים בכדי להעביר את התוכן לתלמידים והתלמידות ואף הפעלנו חנות מכולת בה תרגלנו חישובים של חיבור וחיסור. 
   כמו כן כיתות ד' אירחו החודש את כיתות ג' לפעילות משותפת במשחקים שיצרו בעצמם במגוון נושאים ארבעת פעולות החשבון ואפילו טיול בארץ החזקות.

        

 ועוד בענייני חשבון, ילדי שכבת ד' הכינו יום פעילות במרכז חשבון לילדי שכבת ג'. הם פרשו בפניהם את המשחקים שהכינו בעצמם, כולם באופן לא מפתיע - עסקו בחישובים  ומספרים

 
  
מיוזיק שבילים - תלמידים שרים קריוקי ביום שישי... עידו קונפורטי הוא ה d.j יחד עם גיא דנטס. הילדים שמגיעים שרים ונהנים מהאווירה הטובה והריקודים.
את הפעילות יזמו ומארגנים שמרית ועידו אנדה.
 

שבוע זהירות בדרכים בבית החינוך:
ועדת זהירות בדרכים קיימה במשך שבוע שלם הפעלות הסברה בנושא הנסיעה, החנייה והורדת הילדים בשטח בית החינוך. הורים הגיעו לבית החינוך ויחד עם החונכים והחונכות יצאו הקבוצות אל השטח לבדוק כיצד אפשר לשפר את הבטיחות בשעות העומס בבוקר ובצהריים עם איסוף הילדים. כל קבוצה כתבה כללי ברזל והצעות לשיפור. כמו כן, נערכה החודש אסיפה חשובה בנושא זה בדיוק בו הוחלט כי החל משנה הבאה תלמידי כיתות ז' ו-ח' יהיו אחראים על הפעלת משמרות זה"ב במעברי החציה הסמוכים לבית החינוך. הדרכת התלמידים ע"י נציגת המשטרה תתקיים במהלך חודש יוני.
אנו עסוקים מאוד בהגברת המודעות לנושא ומקווים מאוד שנצליח בעזרתכם לשפר ולהשתפר בנושא זה על מנת למנוע מקרים מצערים ומיותרים בעתיד.


שכבת ו' יצאה לטייל בגליל העליון:
לקולות מורל ושמחת ילדים יצאנו לדרך צפונה. ביום הראשון טיילנו בנחל עמוד, שם גם זכינו למסלול מוצל ברובו וגם לטבול את גופנו במעיינות קרירים מאוד לאורך הדרך.
בערב הגענו לאכסניית תל- חי, או כמו שהילדים קראו לה: "זה לא אכסניה זה בית מלון" ונהנינו מהאוכל האיכותי והמתחמים היפים והבטוחים שהיה למקום להציע. 

אחרי סיכום יום, אכילת עוד קצת ממתקים וגם עוגות שקיבלנו מהאכסניה, התקלחנו, אכלנו עוד קצת ממתקים והלכנו לישון (רגע נדיר שבו לא אכלנו עוד קצת ממתקים) . בבוקר אחרי התלבטויות נבחר "נחל שניר" כמסלול הכדאי לבריחה מהחום השרבי, בחירה שמהר מאוד התבררה כמצוינת. 
וכך, צעדנו טובי לבב ושמחי קיבה במסלול שמתחיל ומסתיים בטבילה והתרעננות. 
את המסלול סיימנו באלונית בה התפנקנו על גלידות ומאכלים אחרים, ולאחר מכן עברנו לחורשה סודית, נעימה ומוצלת להתאוששות לפני הנסיעה הארוכה הביתה. 

כולנו חזרנו בשלום, צרודים ומרוצים. 
 

ומה בחודש הבא:

בשבוע הבא, בימים ג-ו נציין את שבוע ירושלים. שבוע שבו כולנו, כלל הגילאים נלמד בדרכים שונות את  העיר ירושלים.
ביום שישי, 15.5.15 - יום שיא. כולם מוזמנים.

שבועות - ביום ה' 21.5.15 בשעה 17.30 ניפגש לטקס שבועות. לחריו, כולם מוזמנים להתרשם מתוצרי הלמידה של השנה.

 

 

 

 

 

SelectionFile type iconFile nameDescriptionSizeRevisionTimeUser
ĉ
הצג הורד
  127k גירסה 1 2 במרץ 2015, 13:27 יגאל שבאר שפירא
ĉ
הצג הורד
  363k גירסה 1 2 במרץ 2014, 13:56 יגאל שבאר שפירא
ĉ
הצג הורד
  16k גירסה 1 29 בינו׳ 2015, 20:47 יגאל שבאר שפירא
ĉ
הצג הורד
  1004k גירסה 1 20 בדצמ׳ 2013, 7:15 לילך גיל
ĉ
הצג הורד
  916k גירסה 1 7 במאי 2015, 12:19 יגאל שבאר שפירא
ĉ
הצג הורד
  521k גירסה 1 2 בינו׳ 2014, 14:49 יגאל שבאר שפירא
ĉ
הצג הורד
  547k גירסה 2 24 בנוב׳ 2014, 11:26 יגאל שבאר שפירא
ĉ
הצג הורד
  282k גירסה 1 2 במרץ 2014, 13:55 יגאל שבאר שפירא
ĉ
הצג הורד
  389k גירסה 1 24 בנוב׳ 2014, 11:30 יגאל שבאר שפירא
ĉ
הצג הורד
  449k גירסה 1 31 במרץ 2015, 12:02 יגאל שבאר שפירא
Comments