ללא שם‏ > ‏

אסיפה ג-ד

שלום לכולם - 9.11.12
ביום שישי האחרון התקיימה סופסוף אספה רבת משתתפים ( פעם אחרונה?)
פתחנו בדיון על חדר מתמטיקה, בהמשך לאספות קודמות. הוחלט, ע"י הצוות ולא ע"י הילדים, שחדר מתמטיקה כרגע נסגר בהפסקות. וזאת מכיוון שהילדים שלקחו זאת על עצמם אינם משתלטים, החדר נמצא מבולגן לאחר ההפסקות כשהילדים נוגעים בציוד מתמטיקה. במידה וקבוצת ילדים תקח על עצמה את העניין, ייפתח הנושא שוב לדיון באספה.
לאחר מכן נפתח הדיון - אספה רשות או חובה? 
מרבית הילדים היו בעד רשות - הצביעו לבסוף 37 
כ7 ילדים טענו שהאספה צריכה להיות חובה - כיוון שהם באים, הם חושבים שזה חשוב והיו שמחים לראות את כולם באים.
בעקבות דיון על כך שלפעמים יש החלטות חשובות שנוגעות לכולם, ואלו שלא נמצאים לא משפיעים אבל חייבים לקיים את החוק שהתקבל, העלה נועם אהרוני מכיתה ג' הצעה שזכתה לשם "גם וגם". 
על פי ההצעה - האספות יהיו רשות כאשר מדי פעם, על פי דעת הצוות, תהיה אספה חובה. וכך כולם יהיו נוכחים באספות שחשובות לכולם . להצעה זו היו 17  מצביעים. 
סוכם שבכל מקרה נושא האספה יפורסם במהלך השבוע כך שילדים יוכלו לשקול אם לבוא או לא.
כששאלנו ( בשביל הספורט......) כמה ילדים יגיעו מעכשיו לאספות, כי באו בפעם הראשונה וגילו שזה בעצם מעניין....... הצביעו כ-10 ילדים. 
הילדים שהצביעו בעד אספה רשות - בהחלט באו אך ורק כדי להשפיע ( רובם, חלקם הקטן מגיע בכל מקרה ) כדי לדאוג שלא יכריחו אותם. והצליחו......
רוצים לפתוח בהימורים כמה יגיעו בשבוע הבא?????

סיכמה - גלית


2/11/21 - מדוע האסיפה "לא מתרוממת".
מכיוון שהאספה לא ממש "מתרוממת" מאז תחילת השנה, בחרנו לשוחח על האספה ביום שישי האחרון
מתוך השיח עלה שהילדים רואים את האספה כמקום בו אפשר לחוקק חוקים שקשורים לכולם, להעלות דברים שלא נעימים\ טובים להם ולהציע יוזמות חדשות. 
האספה הבאה תיפתח בהצגת כל החוקים שהתקבלו באספה עד כה ( צורך שעלה מהילדים וגם מהצוות ). ירדן  פלנדרה לקחה את העניין על עצמה , דנה, תעזרי לה לפנות להדס שוורץ לרכז את החוקים??  הדס שוורץ, תתכוני....
דיברנו על הצורך לעקוב אחר יוזמות שכבר העלנו, ולראות מה קורה איתן. מתוך כך הוחלט שבשבוע הבא נבחן את ההחלטה לפתוח את מרכז מתמטיקה בהפסקות. מצד המורים עולה קושי - הילדים נוגעים בציוג מתמטיקה ומשאירים חדר מבולגן. בשבוע הבא הילדים התורנים ידווחו מה קורה וצוות חדר מתמטיקה יציג את הבעיתיות. עושה רושם שהם לא עמדו בנסיון , חדר מתמטיקה מבולגן, יש צורך לבחון את ההחלטה מחדש.
בהמשך האספה שוחחנו על העובדה שילדים לא באים לאספה. העלתי הצעה לחייב את כל השכבה להגיע לאספה באופן חד פעמי. היית בטוחה שזו תהיה פרובוקציה לה הילדים יתנגדו .... ולהפתעתי כולם כמעט, למעט 2 בנות, היו בעד. הרעיון הוא לנסות לגייס ילדים שלא באים כי לא ניסו אף פעם, כי לא יודעים מה זה. הילדים אפילו הימרו כמה ילדים נוספים יצטרפו בעקבות המהלך ( נדמה לי שההימורים היו בין 12 ל 20 ילדים). ההחלטה היא שנוגיע שבאספה הבאה נחליט האם האספה היא חובה כל השנה או לא. כנראה שלא!!! וכנראה שזה כן יגרום להרבה ילדים להגיע באופן חד פעמי בשבוע הבא!
לשאלה מה יקרה אם ילד בכל זאת לא יבוא - ענינו שתהיה התיחסות כמו להעדרות ממפגש בוקר.  ( תשובה קצת עמומה, אבל היא סיפקה את הילדים ).
בקבלת השבת ביום שישי תום ואני  הודענו על העניין בקבלת שבת. הילדים הבינו שכיש נושא שחשוב להם, כמו שהאספה לא תהיה חובה, כדאי להם לבוא.
מעבר לעובדה שהילדים יחשפו לפחות פעם אחת לאספה, ואלי באמת "תצא" מזה איזו תוספת של 10 ילדים באופן קבוע, גם ההבנה הזו, שאם לא תבוא, אפשר שיקבעו לך שזו חובה - חשובה בעיני......

כתבה - גלית


14.9- שבוע מחנות
הועלו רעיונות שונים לקיום פעילות מחנות כפי שקיומה בחטיבה הצעירה בשנה שעברה. הילדים הציעו אפשרויות שונות של חלוקת הקבוצות על מנת לאפשר גיבוש שכבתי. הוצע לקיים את הפעילות לקראת האביב. על פי אילוצי המערכת פעילות שכזאת תוכל להתקיים למשך 2-3 ימים.הילדים שיתפו בקשיים שעלו במהלך השבוע כמו פגיעה במחנות וברכוש והציעו הצעות לשיפור.
 הצוות אסף את ההצעות ויראה כיצד ניתן להוציא לפועל את הפעילות.באסיפה האחרונה 7.9.12 דיברנו כיצד נפעל כאשר הרבה ילדים מעוניינים באותו השיעור ומספר המקומות מוגבל?
ההצעות שעלו: 1. לממן עוד מורים.
                    2. שאחד התלמידים הותיקים יהיה מורה.

Comments